Nevolte ČSSD, prosím

28. května 2006 v 18:01 | Michal Illich |  Mimo
Dnes mě pořádně vyděsila čerstvá volební prognóza, podle které by ČSSD vyhrála volby. Píšu tedy příspěvek do zdejší rubriky Mimo, abych se pokusil vysvětlit, co mě na tom znepokojuje:
 1. Současná ČSSD chce vládnout spolu s komunisty - jak Paroubek už mnohokrát oznámil, jako přijatelná jim přijde varianta, kdy si ČSSD rozebere ministerstva, komunistům nabídne významná místa (předsedy sněmoven, dozorčí rady) a zákony bude prohlasovávat s nimi. Toho bych se nerad dožil. Osm let příklonu k socialismu myslím naprosto stačilo a pokud by byla příští vláda podporována komunisty, tak radši odstěhuju firmu jinam. Jsem sice víceméně vlastenec, ale tohle by si mou podporu nezasloužilo.

 2. Paroubkova cenzura médií již začala. Jsou to sice víceméně povídačky bez důkazů, ale je jich tolik, že na nich asi něco bude:
  a) Štěpán Mareš už nekreslí pro MF Plus, protože porušil zákaz malovat Paroubka (zdroj: Česká média)
  b) Aleš Cibulka vyhozen z Českého Rozhlasu, když Yvonne Přenosilová kritizovala Paroubka (zdroj: Karel Steigerwald a ZaRohem.cz)
  c) pořad Bez obalu zrušen, že prý byl nevyvážený v neprospěch ČSSD a podle Paroubka to byla "politická pornografie" (zdroj: Jan Ambrož a další)
  Ve snu by mě nenapadlo, že 17 let po revoluci tady bude někdo bojovat proti svobodě slova.

 3. Neetická a hloupá kampaň plná polopravd. Ostatní strany mají kuráž prezentovat se vlastním programem. Ale dominanta kampaně ČSSD je vytrhávání bodů z programu ODS a manipulace s nimi.
  Neetická (a možná i nezákonná) mi přijde tím, že bez svolení používá značku a grafický styl, který vymyslel a dlouhodobě zpropagoval někdo jiný - tomu říkám krádež či parazitování.
  Hloupá mi přijde tím, že nejspíš neplní naplno svůj účel. Chytří lidé po shlédnutí této kampaně financované z kapes ČSSD mají chuť volit ODS. Bohužel těch hloupých je více a tak se obávám, že ta kampaň je účinná. Ona kampaň totiž využívá těch nejnižších lidských emocí - závisti, nepřejícnosti, strachu a lenosti.
  A nakonec k těm polopravdám - nedá se sice říct, že by ta kampaň byla lživá, ale uveďme si k oné prezentované půlce pravdy i tu druhou (vždy ve formátu: "čím z programu ODS socialisté straší" - nedořečený zbytek)
  "Snížíme daně nejbohatším." - a všem ostatním také!
  "Zdražíme potraviny, léky, vodu, teplo a veřejnou dopravu." - a všechno ostatní zlevníme.
  "Zrušíme bezplatné zdravotnictví" (tady se ČSSD asi zbláznila - zdravotnictví přece není vůbec bezplatné)
  "Zavedeme školné" - které se bude splácet až z budoucího platu.
  "Zrušíme minimální mzdu" - což je velmi spolehlivý prostředek ke snížení nezaměstnanosti.
  "Zavedeme výpověď bez udání důvodu" - tím se nic nezmění, akorát si zaměstnavatelé už nebudou muset důvody vymýšlet.
  "Okamžitě zvýšíme nájemné"- toto je nejspíš přímo lež. Zvýšilo by se jen regulované nájemné, které teď platí asi šestina všech nájemníků, veškeré ostatní nájmy by se snížily, protože by se uvolnil trh.

Nezabýval jsem se korupčními skandály a sprosťárnami Paroubkových ministrů, to by bylo na dlouhé čtení. Také doporučuju cssd.unas.cz, kde se dozvíte i o Paroubkově minulosti a aférách v ČSSD.
Pokud si najdu v týdnu čas, napíšu i koho naopak volit budu a proč.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.